Podkręć spojrzenie bez sztucznych rzęs. Wykonaj lifting rzęs!

Podkręć spojrzenie bez sztucznych rzęs. Wykonaj lifting rzęs!

Lifting rzęs daje spektakularne spojrzenie, jest niczym biżuteria… różnica jednak polega na tym, że to w pełni naturalna ozdoba twarzy. Oczy są zwierciadłem duszy, a każdy obraz i lustro potrzebują wyjątkowej oprawy. Rzęsy można podkręcić zalotką, czego efekt utrzymuje się przez kilka godzin. Sztuczne rzęsy nie zawsze wyglądają naturalnie, a doczepiane to gwarancja efektownego wyglądu do momentu demakijażu oczu. Chcąc zatrzymać podkręcone spojrzenie na dłużej, kobiety coraz częściej decydują się na lifting rzęs. Może to dobry moment, aby odświeżyć ofertę swojego salonu…?

Lifting rzęs alternatywą dla rzęs przedłużanych

Nie każda kobieta w przedłużanych rzęsach może czuć się sobą. Zdarza się, że nie jest w pełni zadowolona z efektu ze względu na zbyt mało naturalny wygląd. Z rozczarowaniem podkreśla: „Nie tak to sobie wyobrażałam”. Lifting rzęs jest nieinwazyjnym zabiegiem, przeprowadzanym z wykorzystaniem naturalnych produktów i kilku akcesoriów, czy narzędzi. Rzęsy są nie tylko podkręcone, ale również efektownie uniesione, przez co wydają się też objętościowo większe i gęstsze. Ponadto dzięki kolagenowi i cysteinie rzęsy są również dobrze nawilżone i odżywione, co oznacza, że znacznie zdrowsze, silniejsze i zdecydowanie mniej łamliwe. Lifting rzęs nie obciąża ich i nie osłabia, czego często obawiają się kobiety decydujące się na przedłużanie rzęs. Efekt jest bardzo naturalny, nie dostrzegamy w nim żadnej ingerencji stylistki. Rzęsy można podkreślić henną lub tuszem, jednak wiele kobiet uważa to za niepotrzebne.

Lifting rzęs – efekt końcówy

Jak wykonać lifting rzęs?

Zabieg wykonuje się w pozycji leżącej lub półleżącej, którą musi przyjąć klientka. Należy zadbać o jej komfort i wygodę, a także przedstawić przebieg zabiegu oraz poinformować o przeciwwskazaniach. Potem wykonujemy demakijaż oczu płynem RefectoCil Micellar Eye Make-up Remover. Wcześniej można poprosić klientkę o przyjście na zabieg bez wcześniej nałożonego makijażu, ale trzeba pamiętać o odtłuszczeniu rzęs np. RefectoCil Saline Solution. Na dolną powiekę nakładamy podkładki. Tu najlepiej się sprawdzą – RefectoCil Silicon Pads. Pamiętaj, aby dobrze zabezpieczyć dolne rzęsy, tak by nie podkręcić ich ku górze. Teraz pora na wybór odpowiednich podkładek liftingujących. Zasada jest prosta – im krótsze rzęsy, tym mniejszy rozmiar podkładki wybieramy. Warto pamiętać także, że rozmiar S lub M będzie dawał wizualnie efekt większego liftingu rzęs, niż podkładki w rozmiarze L. Dopasowujemy odpowiednio silikonowe podkładki liftingujące, a rzęsy układamy i przyklejamy w taki sposób, aby nadać im ostateczny kształt.

Lifting rzęs polega na naturalnej zmianie ich kształtu. Dlatego kolejnym etapem jest aplikacja preparatu RefectoCil Lash Perm 1, który zmieni strukturę włosków i nada nowy kształt rzęsom. Pozostawiamy go na ok. 8 minut w zależności od grubości i podatności rzęs. Po jego usunięciu (suchym patyczkiem kosmetycznym lub wacikiem) nakładamy kolejny środek – z tuby nr 2 substancję neutralizującą. Zawiera ona z kolei składniki nawilżające, odżywcze i utrwalające. Postępujemy w ten sam sposób, jak przy poprzednim etapie – nakładamy w miejscu, gdzie wcześniej była substancja nr 1. Pozostawiamy na 5 minut i usuwamy suchym wacikiem. Na koniec również możemy przyciemnić rzęsy np. henną RefectoCil.

Dokładną instrukcję zabiegu krok po kroku możesz przeczytać w opisie zestawu do liftingu rzęs.

Lifting rzęs – filmik instruktażowy

Wiedza praktyczna dla klientki po zabiegu

Lifting rzęs powoduje ich podkręcenie, ale też odżywienie i nawilżenie. Efekt utrzymuje się od 4 do 7 tygodni, co jest uzależnione od cyklu wzrostu rzęs. Po tym czasie klientka może ponownie pojawić się w salonie w celu powtórzenia zabiegu.