Historia

  • RefectoCil historia henny do brwi i rzęs rok 1994

Jak powstała marka RefectoCil, czyli trochę naszej historii

Historia marki RefectoCil rozpoczyna się od Josefa Gschwenter’a, który otworzył w 1930 roku we Wiedniu salon fryzjerski o nazwie  „Studio”. Od samego początku starał się oferować tylko najlepsze produkty i stworzył własne kosmetyki do farbowania i pielęgnowania włosów. Ich jakość dzięki swojej efektywności i intensywności znacznie odstawała od asortymentu dostępnego na rynku. Zmotywowany tym sukcesem, a także wysokimi oczekiwaniami klientów, zaczął produkować inne kosmetyki. Tym razem także dla innych fryzjerów, co zaowocowało marką Gschwenster Cosmetics. Firma prężnie się rozwijała i wyrobiła sobie dobrą opinię, także poza granicami Austrii.

Pomysłowość założyciela oraz jego przedsiębiorczość, doprowadziły do powstania w 1942 roku, nowej marki o nazwie RefectoCil. Podstawowym jej produktem była henna do brwi i rzęs. W ciągu kolejnych dekad, wachlarz kolorów, został powiększony do ośmiu. Powstała także pasta do rozjaśniania brwi Blonde Brow, a w 2015 roku powstała linia RefectoCil Sensitive, przeznaczona dla szczególnie wrażliwych klientów. Pozostałe nowe produkty, takie jak: Eyelash Curl i Brow Styling Strips, podbiły międzynarodowe rynki.

Ciągła ekspansja naszych produktów, ich świetna adaptacja w dziale pielęgnacji i akcesoriów niezbędnych do zabiegów, tylko umocniła markę. Dzięki temu RefectoCil uznano za światowego lidera w dziedzinie profesjonalnej stylizacji oka. Podczas rozwijania naszych produktów, polegamy na doświadczeniu, dokładnych badaniach i testach. A także intensywnej współpracy z klientami i partnerami z całego świata. W kolejnych latach wdrażamy dwa nowe produkty, które zapewnią jeszcze bardziej indywidualną i wszechstronną obsługę na polu stylizacji brwi i rzęs. Są to: Eyelash Lifting i oraz Lash & Brow Booster.

Dziś RefectoCil jest niekwestionowanym liderem w tym segmencie, a markę reprezentuje ponad sześćdziesiąt pięć krajów, na pięciu kontynentach. Wyróżniają nas produkty najwyższej jakości. Najlepsze efekty w farbowaniu i ciągła innowacyjność, potwierdzone przez miliony szkoleń. Nasze artykuły produkowane są w miejscowości Leopoldsdorf, pod Wiedniem w Austrii. Posiadają liczne certyfikaty: IFS-HPC, K-GMP, ISO 22716, Natura, Społeczność Wegańska.