Historia

Historia Spółki GW Cosmetics ma swoje korzenie w 1930 roku kiedy to jej założyciel Josef Gschwentner otworzył swój pierwszy salon fryzjerski.

Niezadowolony z dostępnych na rynku artykułów do włosów postanowił stworzyć własną linię kosmetyków, które zapewnią mu zadowolenie klientów. Pomimo braku specjalistycznego wykształcenia w dziedzinie chemii udało mu się opracować jedne z najlepszych produktów do koloryzacji i pielęgnacji włosów. Na początku plan zakładał, że będzie ich używał wyłącznie w swoim zakładzie jednak później uznał, że warto rozszerzyć działalność, ponieważ kosmetyki cieszyły się niezwykłą popularnością ze względu na swoją skuteczność.

Największym sukcesem Spółki GW Cosmetics okazała się marka RefectoCil, która specjalizuje się w produktach do stylizacji i koloryzacji brwi oraz rzęs. Syn założyciela firmy Gerhard Gschwentner, przejął firmę i był mocno zaangażowany w rozbudowę międzynarodowej sieci sprzedaży szukając parterów handlowych na całym świecie. Dzięki temu marka RefectoCil stała się niekwestionowanym liderem w koloryzacji brwi i rzęs, a wysoka jakość produktów ciągle przyciąga nowych klientów.

  • RefectoCil Brow Styling Strips plastry do depilacji brwi