Laminacja brwi

laminacja brwi z RefectoCil

Laminacja brwi to w ostatnim czasie hit w salonach kosmetycznych. Nic w tym zaskakującego, to innowacyjny zabieg pozwalający na ułożenie nawet najbardziej niesfornych włosków. Co więcej laminowanie brwi to nie tylko stylizacja, ale również ich pielęgnacja! Produkty do laminacji brwi zawierają w sobie specjalną kompozycję składników intensywnie regeneracyjnych i odżywczych. W efekcie brwi stają się grubsze, gęstsze i błyszczące!

Co to jest laminacja brwi?

Otóż laminacja brwi polega głównie na zmianie kształtu oraz kierunku wzrostu włosków. Laminowanie brwi jest zabiegiem trwałym, czyli utrzymującym się przez okres kilku tygodni. W pierwszym etapie laminacji łuska włoska zostaje rozchylona, czyli inaczej mówiąc otwarta. Dlatego na kolejnych etapach zabiegu jest ona regenerowana. Odbudowa naruszonych chemicznie włosów jest wręcz obowiązkowa! Niezbędne jest więc zastosowanie preparatów silnie regenerujących, które w składzie zawierają najczęściej między innymi keratynę oraz bogate w witaminy olejki roślinne. Składniki te uzupełniają ubytki łuski włosa, przez co dodatkowo poprawiają jego kondycję, elastyczność i blask. W produktach do laminacji brwi RefectoCil Lash & Brow Perm znajdziemy właśnie keratynę i cysteinę. Co więcej zabieg można uzupełniać farbowaniem, henną oraz regulacją brwi, w zależności od potrzeb oraz oczekiwań.

Laminacja brwi – dla kogo?

Laminowanie brwi polecane jest zarówno kobietom jak i mężczyznom, którym wygląd nie jest obojętnym oraz tym, którzy mają problem z nieregularnymi, nie układającymi się włosami brwi. Laminacja brwi jest chętnie wybierana przez osoby, które stawiają na brwi w stylu “boy brows”.

Laminacja brwi ile się utrzymuje się efekt?

Efektem laminacji brwi możemy cieszyć się przez około miesiąc do półtora. Równie ważna jest odpowiednia pielęgnacja brwi po wykonanym zabiegu. Zalecane jest stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji w domu, które zapewnią długotrwałą regenerację brwi oraz stymulację cebulek włosków do prawidłowego wzrostu. Tutaj świetnie sprawdzi się RefectoCil Lash & Brow Booster! To profesjonalne, wysoce skoncentrowane serum na porost brwi i rzęs. Zarówno brwi jak i rzęsy stają się gęstsze, dłuższe i grubsze w zaledwie w 6 tygodni.

Czy laminacja brwi niesie za sobą ryzyko? Laminowanie brwi w domu?

Jak każdy zabieg chemiczny i trwały naraża włosy na uszkodzenia, na jego różnych etapach. Kiedy laminacja brwi jest wykonywana przez osobę nieprofesjonalną, na nie sprawdzonych kosmetykach i bez odpowiedniego szkolenia, może przynieść więcej straty niż korzyści. Należy więc pamiętać, że laminacja brwi to zabieg przeznaczony do użytku profesjonalnego.

Laminacja brwi krok po kroku z RefectoCil

Do wykonania laminacji brwi będzie potrzeby Tobie zestaw do laminowania brwi RefectoCil Brow Lamination Kit, który zawiera:

  • dwie tubki preparatu Lash & Brow Perm 3,5 ml;
  • dwie tubki preparatu Neutralizer 3,5 ml;
  • silikonowe szczoteczki;
  • miseczki kosmetyczne;
  • dodatkowo gratis hydrożelowe podkładki pod oczy.

Dodatkowo przygotuj:

Laminacja brwi - co zawiera zestaw do laminacji brwi RefectoCil

Przygotowanie brwi do laminacji

Przed laminowaniem brwi dokładnie oczyść brwi oraz ich okolice za pomocą płynu RefectoCil Micellar Eye Make-Up Remover. Następnie odtłuść je preparatem RefectoCil Saline Solution. Następnie włoski muszą zostać dokładnie osuszone. Czynności te pozwolą na prawidłowe wchłanianie się składników zawartych w produkcie do laminacji brwi do wnętrza struktury włosa, a co za tym idzie pozwolą osiągnąć najlepsze rezultaty zabiegu. Krok ten jest bardzo istotny i często determinuje efekt oraz jego trwałość, nie pomijaj go!

Po oczyszczeniu, odtłuszczeniu i osuszeniu brwi użyj silikonowej szczoteczki Browista Toolkit, by dokładnie wyczesać brwi oraz nadać im pożądany kształt.

laminacja brwi - przygotowanie brwi do zabiegu

Laminacja brwi – krok 1 nadanie kształtu

Następnie nanieś preparat Lash & Brow Perm (1) na całej powierzchni brwi. Zaczynając od ich nasady, a następnie kontynuując ku górze. Pozostaw go na włoskach na 6 minut. Zwróć uwagę na miseczki i pędzelki – do preparatu Perm oznaczono nr 1, a do Neutralizera nr 2. Nie mieszaj ich -numeracja ułatwi Ci pracę, gdyż oba preparaty nie mogą się zetknąć.

Staraj się nie nakładać produktu na skórę wokół brwi. Pamiętaj, że podczas laminacji brwi niezwykle ważna jest  staranność i precyzja. Aby nieco ułatwić sobie zadanie, możesz zabezpieczyć skórę odżywczym kremem. Świetnie sprawdzi się do tego RefectoCil Skin Protection Cream & Eye Mask, który dodatkowo pielęgnuje naskórek. Jeśli jednak preparat znalazł się w niepożądanym miejscu usuń go np. przy użyciu suchego wacika.

Po upływie wyznaczonego czasu, usuń Lash & Brow Perm (1) suchym patyczkiem lub wacikiem kosmetycznym. Pamiętaj, aby zachować ten sam kierunek, który obrałaś podczas ich wcześniejszego wyczesywania. W razie potrzeby należy skorygować pojedyncze włoski.

laminacja brwi krok po kroku

Laminowanie brwi – krok 2 utrwalenie

Teraz przejdź do aplikacji drugiego produktu. Wyciśnij Neutralizer (2) do drugiej miseczki i za pomocą drugiego pędzelka kosmetycznego nanieś na brwi na całej ich długości. Pozostaw preparat na włoskach na 4 minuty. Pamiętaj by użyć miseczek i pędzelków z nr 2, które wcześniej nie miały styczności z płynem Prem.

Po upływie wyznaczonego czasu, usuń Neutralizer (2) tym razem wilgotnym wacikiem, kolejno oczyść obszar brwi RefectoCil Saline Solution, tak by w całości pozbyć się wszelkich pozostałości produktów po zabiegu laminacji brwi.

laminacja brwi krok po kroku etap 2

Henna brwi po laminacji

Bezpośrednio po laminowaniu brwi istnieje możliwość wykonania henny*. Właśnie na tym etapie znajduje się właściwy moment na wykonanie tego kroku. Jeśli decydujesz się na wykonanie koloryzacji brwi w tym momencie, nanieś wybrany kolor RefectoCil na brwi. Laminacja brwi skraca czas ekspozycji podczas koloryzacji do 3 minut! Ponieważ w tym momencie włoski brwi są bardziej chłonne i szybciej przyjmują pigment.

Po usunięciu henny* RefectoCil wyczesz ponownie brwi i nadaj im ostateczny kształt, jeśli zachodzi taka potrzeba przytnij najdłuższe włoski za pomocą nożyczek do brwi.

henna brwi refectocil po laminacji brwi

I gotowe! Cały zabieg laminacji brwi z ich koloryzacją nie powinien zająć więcej niż 45 minut, nawet początkującym stylistkom brwi! Co więcej zestaw do laminacji brwi RefectoCil pozwalają na wykonanie aż 18 zabiegów!

Jak sama widzisz, zabieg laminowania brwi nie należy do bardzo skomplikowanych i czasochłonnych, a cieszy się naprawdę dużym zainteresowaniem! Nie tylko trwale stylizuje brwi, ale także dba o nie i pielęgnuje. Naszym zdaniem laminacja to klucz do pięknych i zadbanych brwi, które są oprawą oczu!

*nazwa henna jest nazwą tradycyjną