Regulacja i henna brwi w domu? Czarno to widzę!

Regulacja i henna brwi w domu? Czarno to widzę!

Nie zawsze brwi były wyrazistym akcentem kobiecej twarzy. Jeszcze do niedawna to niewielka ich grubość spotykała się z większym uznaniem. Dzisiaj jednak chcemy je podkreślać, nadawać im takiego kształtu, który koncentrowałby uwagę innych na naszym spojrzeniu. Henna brwi była i jest popularnym, a także często stosowanym zabiegiem dla zaakcentowania oczu. Kiedyś wykonywana była tylko w domu, dzisiaj częściej temu zabiegowi poddajemy się w salonie kosmetycznym. Oczu i spojrzenia nie można ukryć, dlatego warto zadbać o to, aby były odzwierciedleniem Twojego charakteru, temperamentu i naturalnego piękna.

Lusterko, henna, pęseta i cienki pędzelek… to nie wystarczy. Potrzebne są jeszcze umiejętności, henna brwi wymaga ogromnej precyzji i oczywiście umiejętnego wyboru koloru. Nie każdy odcień henny pasuje wszystkim kobietom. Pozostaje jeszcze kwestia rodzaju henny oraz jakości samego produktu, nie wszystkie są bezpieczne dla skóry wrażliwej, jak też nie wszystkie rozprowadzają się z łatwością, a kolor zachowuje intensywność przez kilka tygodni.

A jednak za ciemne…

Henna brwi ma za zadanie je podkreślić. Rozumieć to należy jako uwypuklenie brwi, czyli przyciemnienie o jeden lub dwa tony. To najbezpieczniejszy sposób, aby nie uzyskać efektu nienaturalnego spojrzenia i przesadnego makijażu, który zamiast akcentować Twoje atuty, ukrywa je. Z tym problemem szczególnie często zmagają się blondynki. Mają jasne brwi, a marzy im się głęboka czerń. Henna brwi wykonana w domu pozwala na wykorzystanie spektrum możliwości, jest przy tym pełna dowolność i większa szansa na popełnienie błędu. Za ciemna henna brwi jest najczęstszym z nich. Nie mając świadomości i wyobraźni, jaki będzie efekt końcowy, kobiety decydują się na bardzo ciemny odcień, który nie zawsze im pasuje. W salonie kosmetycznym otrzymasz profesjonalną poradę, jak dopasować kolor henny do swojej urody.

Henna brwi bez ich regulacji

Zachwycasz się perfekcyjnie wygiętym łukiem brwiowym u niektórych kobiet, naturalny kształt Twoich brwi nie jest jednak tak idealny. Ponadto nie są one też pełne, co dodatkowo potęguje nie najlepszy efekt. Henna brwi w takim przypadku jest oczywiście bardzo dobrym wyborem, jednak zanim się jej poddasz, powinnaś nadać im odpowiedniego kształtu. W domowych warunkach nietrudno o tym zapomnieć lub zrobić to w niewłaściwy sposób. Przeszkadza temu niedostateczne oświetlenie i ograniczona widoczność przy konieczności zamykania jednego oka, a także brak doświadczenia. Nierzadko zdarza się, że pomija się regulację brwi. Jeżeli usuniesz zbędne włoski, otworzy się Twoje oko. A henna będzie tylko podkreśleniem Twojego pięknego spojrzenia. Sama się przekonasz.

To chyba nie był dobry wybór

Henna brwi powinna być wykonywana odpowiednimi, najlepiej profesjonalnymi kosmetykami. Po pierwsze zostały one opracowane z myślą nawet o wrażliwej skórze, po drugie zapewniają łatwość aplikacji i trwałość. W związku z tym henna brwi wykonana w domu z wykorzystaniem przypadkowych kosmetyków może skutkować rozmazywaniem się podczas aplikacji, co uniemożliwia idealne pokrycie kolorem tylko włosków. Istnieje ryzyko, że powstaną smugi, zamiast poprawić swój wygląd, niestety mu zaszkodzisz. Może się okazać, że już po kilku dniach nie będzie śladu po hennie. Produkt nie należał to najtrwalszych, nie był wodoodporny. Henna brwi w salonie wykonywana jest przy użyciu produktów profesjonalnych, jak marki RefectoCil. Efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni, a aplikacja dzięki żelowej konsystencji henny i doświadczeniu kosmetyczki jest szybka i z perfekcyjnym efektem.

Henna brwi w domu to ryzyko! Za niewielką cenę wykonasz ją w salonie kosmetycznym. Możesz być pewna, że na nowo odkryjesz swoje spojrzenie.

*nazwa henna jest nazwą tradycyjną