Lifting rzęs! Podkręć spojrzenie bez sztucznych rzęs.

Podkręć spojrzenie bez sztucznych rzęs. Wykonaj lifting rzęs!

Lifting rzęs daje spektakularne spojrzenie, jest niczym biżuteria… różnica jednak polega na tym, że to w pełni naturalna ozdoba twarzy. Oczy są zwierciadłem duszy, a każdy obraz i lustro potrzebują wyjątkowej oprawy. Rzęsy można podkręcić zalotką, czego efekt utrzymuje się przez kilka godzin. Sztuczne rzęsy nie zawsze wyglądają naturalnie, a doczepiane to gwarancja efektownego wyglądu do momentu demakijażu oczu. Chcąc zatrzymać podkręcone spojrzenie na dłużej, kobiety coraz częściej decydują się na lifting rzęs. Może to dobry moment, aby odświeżyć ofertę swojego salonu…?

Co to jest lifting rzęs?

Lifting rzęs to trwały zabieg kosmetyczny, który wydłuża rzęsy, podnosi je i jednocześnie podkręca. Dla profesjonalisty z branży beauty jest w miarę prosty, ale efekty są zachwycające! Lifting rzęs zachowuje naturalność wyglądu rzęs, przy jednoczesnym spektakularnym ich podkreśleniu. Rezultaty laminacji rzęs utrzymują się zazwyczaj kilka tygodni.

Na czym polega lifting rzęs?

Lifting rzęs to nic innego jak trwałe odkształcenie rzęs. Podobnie jak trwała ondulacja włosów lifting rzęs wykonuje się poprzez ingerencję w strukturę włoska nadając mu nowy kształt. W pierwszym kroku należy wybrać silikonowe podkładki w odpowiednim rozmiarze – czyli takim jaki efekt podkręcenia chcemy osiągnąć. Do tego zabiegu liftingu rzęs potrzebne są dwa preparaty – pierwszy umożliwiający nadanie rzęsom uniesienia, drugi do utrwalenia nowego kształtu.

Lifting rzęs z Refectocil

Czy warto wykonać lifting rzęs?

Lifting rzęs polecany jest dla wszystkich, którzy marzą o spektakularnym spojrzeniu. Jego największą zaletą w porównaniu z popularnymi metodami zagęszczania rzęs jest fakt, że nie niszczy i nie uszkadza włosków. Naturalny, ale wyrazisty efekt z upływem czasu słabnie, ale nie ma sytuacji, że rzęsy wypadają lub zostają uszkodzone. Jako zaletę należy także wspomnieć zarówno cenę jak i dostępność zabiegu.

Lifting rzęs alternatywą dla rzęs przedłużanych

Nie każda kobieta w przedłużanych rzęsach może czuć się sobą. Zdarza się, że nie jest w pełni zadowolona z efektu ze względu na zbyt mało naturalny wygląd. Z rozczarowaniem podkreśla: „Nie tak to sobie wyobrażałam”. Lifting rzęs jest nieinwazyjnym zabiegiem, przeprowadzanym z wykorzystaniem naturalnych produktów i kilku akcesoriów, czy narzędzi. Rzęsy są nie tylko podkręcone, ale również efektownie uniesione, przez co wydają się też objętościowo większe i gęstsze. Ponadto dzięki kolagenowi i cysteinie rzęsy są również dobrze nawilżone i odżywione, co oznacza, że znacznie zdrowsze, silniejsze i zdecydowanie mniej łamliwe. Lifting rzęs nie obciąża ich i nie osłabia, czego często obawiają się kobiety decydujące się na przedłużanie rzęs. Efekt jest bardzo naturalny, nie dostrzegamy w nim żadnej ingerencji stylistki. Rzęsy można podkreślić henną lub tuszem, jednak wiele kobiet uważa to za niepotrzebne.

Lifting rzęs – efekt końcowy

Jak wykonać lifting rzęs?

Do liftingu rzęs potrzepujemy zestaw do laminacji rzęs. Zabieg wykonuje się w pozycji leżącej lub półleżącej, którą musi przyjąć klientka. Należy zadbać o jej komfort i wygodę, a także przedstawić przebieg zabiegu oraz poinformować o przeciwwskazaniach. Potem wykonujemy demakijaż oczu płynem RefectoCil Micellar Eye Make-up Remover. Wcześniej można poprosić klientkę o przyjście na zabieg bez wcześniej nałożonego makijażu, ale trzeba pamiętać o odtłuszczeniu rzęs np. RefectoCil Saline Solution. Na dolną powiekę nakładamy podkładki. Tu najlepiej się sprawdzą – RefectoCil Silicon Pads. Pamiętaj, aby dobrze zabezpieczyć dolne rzęsy, tak by nie podkręcić ich ku górze. Teraz pora na wybór odpowiednich podkładek liftingujących. Zasada jest prosta – im krótsze rzęsy, tym mniejszy rozmiar podkładki wybieramy. Warto pamiętać także, że rozmiar S lub M będzie dawał wizualnie efekt większego liftingu rzęs, niż podkładki w rozmiarze L. Dopasowujemy odpowiednio silikonowe podkładki liftingujące, a rzęsy układamy i przyklejamy w taki sposób, aby nadać im ostateczny kształt.

Lifting rzęs krok po kroku

Lifting rzęs polega na zmianie ich naturalnego kształtu. Dlatego kolejnym etapem jest aplikacja preparatu RefectoCil Lash Perm 1, który zmieni strukturę włosków i nada nowy kształt rzęsom. Pozostawiamy go na ok. 8 minut w zależności od grubości i podatności rzęs. Po jego usunięciu (suchym patyczkiem kosmetycznym lub wacikiem) nakładamy kolejny środek – z tuby nr 2 substancję neutralizującą. Zawiera ona z kolei składniki nawilżające, odżywcze i utrwalające. Postępujemy w ten sam sposób, jak przy poprzednim etapie – nakładamy w miejscu, gdzie wcześniej była substancja nr 1. Pozostawiamy na 5 minut i usuwamy suchym wacikiem.

lifting rzęs - krok po kroku - nadanie rzęsom kształtuNa koniec również możemy przyciemnić rzęsy np. henną* RefectoCil.

lifting rzęs i henna refectocil

Dokładną instrukcję liftingu rzęs krok po kroku możesz przeczytać w opisie zestawu do liftingu rzęs.

 

Lifting rzęs – filmik instruktażowy

Listing rzęs – cena

Cena liftingu rzęs waha się między 100 a 150 zł w zależności od salonu i miejscowości, w której chcemy wykonać zabieg.

Jak dbać o rzęsy po liftingu rzęs

Lifting rzęs powoduje ich podkręcenie, ale też odżywienie i nawilżenie. Efekt utrzymuje się od 4 do 7 tygodni, co jest uzależnione od cyklu wzrostu rzęs. Po tym czasie klientka może ponownie pojawić się w salonie w celu powtórzenia zabiegu. Bezpośrednio po liftingu rzęs i przez kolejne 24 godziny nie należy nakładać makijażu, ani kuracji pielęgnacyjnych, gdyż może to osłabić efekt zabiegu. Pamiętajmy, że otwarta łuska rzęsy w tym czasie może powodować, że włosek będzie bardziej chłonął kosmetyki. Powinno się także unikać pocierania i moczenia oczu. Po dobie od zabiegu można wrócić do codziennych rytuałów pielęgnacyjnych i makijażu.

*nazwa henna jest nazwą tradycyjna