Rozjaśnianie brwi z RefectoCil

Rozjaśnianie brwi z RefectoCil

Rozjaśnianie brwi to zabieg, który zyskuje coraz większą popularność i nic w tym dziwnego, ponieważ daje on wiele korzyści oraz możliwości w stylizacji brwi. Od wielu lat rozjaśnianie brwi stosowany jest przez wizażystów na bagestage’ach wybiegów światowych domów mody. Blond brwi pokochały również gwiazdy czerwonego dywanu, takie jak na przykład: piosenkarka Lady Gaga czy celebrytka Kim Kardashian, które już w 2016 roku pojawiły się w rozjaśnionych brwiach podczas Met Gali. W ich ślady w 2022 roku poszła młodsza siostra Kim, supermodelka Kendall Jenner. Zdjęcie Kendall w blond brwiach w mgnieniu oka obiegło internet i stało się najbardziej pożądanym lookiem 2022 roku.

Rozjaśnianie brwi – na czym polega ten zabieg?

Rozjaśnianie brwi to proces chemiczny, który trwale rozjaśnia włoski. Pasta pozbywa się ciemnych pigmentów z włosków, podobnie jak w przypadku dekoloryzacji włosów w salonie fryzjerskim. Jednak zdecydowanie nie polecamy robić tego przy użyciu tradycyjnych farb czy rozjaśniaczy fryzjerskich. Może to skutkować reakcją alergiczną, podrażnieniem skóry w okolicach brwi, spaleniem włosów lub
niepożądanym kolorem po rozjaśnieniu. A nawet problemem z wzrokiem jeśli produkt dostanie się do oka.

Do rozjaśniania brwi polecamy RefectoCil Blonde Brow. Jest to specjalnie opracowana pasta stworzona do rozjaśniania brwi, która jest zdecydowanie delikatniejsza niż tradycyjne produkty do włosów. Jest w pełni bezpieczna dla struktury włosa, jak i skóry (w tym wyjątkowo wrażliwym miejscu) oraz zapewnia naturalny efekt na brwiach. Aby pasta do rozjaśniania brwi RefectoCil Blonde Brow mogła uaktywnić swoje rozjaśniające właściwości niezbędny jest kremowy oksydant Refectocil Oxidant Cream o 3% stężeniu. Pastę rozjaśniającą należy łączyć tylko i wyłącznie z kremowym oksydantem. Aktywator w płynie nie nada nam pożądanej gęstszej konsystencji kremu, która jest niezbędna podczas wykonywania tego zabiegu. A także nie jest bezpieczny do stosowania z pastą rozjaśniająca do brwi w okolicach oka!

Rozjaśnianie brwi – zalety

Tak jak już wspominaliśmy rozjaśnianie brwi daje nam wiele korzyści i stwarza szeroki wachlarz możliwości. Zalicza się do nich:

 • zmniejszenie wyraźnego kontrastu między ciemnymi brwiami a jasnymi włosami,
 • nadanie brwiom delikatniejszego koloru, nadając twarzy bardziej młodzieńczy wygląd,
 • optyczne maskowanie widocznych ubytków w brwiach
 • odpowiednie do praktycznie każdego koloru karnacji,
 • przygotowuje brwi do dalszej koloryzacji brwi,
 • zmiękczenie niesfornych, sztywnych lub opornych na farbowanie włosków.

Jak przygotować się do rozjaśniania brwi?

Przed przystąpieniem do rozjaśniania brwi musimy wykluczyć kilka ważnych aspektów, które są przeciwwskazaniem do zabiegu:

 • uczulenie na którykolwiek składnik pasty do rozjaśniania brwi lub oksydantu,
 • skaleczenia, otarcia w obrębie brwi,
 • oparzenia słoneczne skóry twarzy,
 • stany zapalne skóry w obrębie brwi,
 • brwi nie mogą być uprzednio farbowane naturalną henną.

Przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu rozjaśniania brwi, wykonaj test uczuleniowy na skórze. Nałóż produkt na mały obszar skóry, taki jak zgięcie łokcia czy za uchem i zmyj po około 10 minutach. Jeśli skóra nie zareaguje negatywnie w ciągu 72 godzin, możesz wykonać zabieg.

Jak wykonać rozjaśnianie brwi z RefectoCil Blonde Brow?

Do zabiegu rozjaśniania brwi potrzebne Ci będą:

 • Pasta RefectoCil Blonde Brow,
 • RefectoCil Oxidant Cream 3%,
 • miseczka kosmetyczna lub Browista Palette,
 • pędzelek i szczoteczka do brwi (polecamy Browista Tool Kit),
 • RefectoCil Micellar Eye make-Up Remover,
 • płatki kosmetyczne.

Przygotowanie zabiegu rozjaśniana brwi

Delikatnie usuń makijaż oczu za pomocą Eye Make Up Remover. Brwi podczas rozjaśniania muszą być całkowicie oczyszczone dla uzyskania jak najlepszego rezultatu. Wyczesz dokładnie brwi, to również czas na ewentualna depilację brwi.

Bezpośrednio przed rozjaśnianiem, wymieszaj 2 cm Blonde Brow i 20-25 kropli RefectoCil Oxidant Cream 3%. Użyj do tego naczynia kosmetycznego i pędzelków RefectoCil Brush, mieszaj przez 2 minuty aż do uzyskania spójnej i kremowej konsystencji.

Rozjaśnianie brwi

Przy pomocy pędzelka kosmetycznego nałóż wcześniej przygotowaną masę na brwi. Pamiętaj żeby włoski pokryć farbą bardzo dokładnie, w tym celu możesz nakładać pastę również “pod włos”, aby pokryć włoski z każdej strony. Użyj silikonowej szczoteczki, aby jeszcze lepiej wczesać pastę od nasady, aż po same końce włosków. Po aplikacji pasta na brwiach powinna przypominać “chmurki”.

Rozjaśnianie brwi z RefectoCil

Czas rozjaśniana brwi

W zależności od pożądanego efektu rozjaśnienia, należy pozostawić pastę na brwiach od 5 do 20 minut.
5 minut: aby rozjaśnić brwi o jeden odcień
12 minut: aby rozjaśnić brwi o dwa odcienie
20 minut: aby rozjaśnić brwi o trzy odcienie

Paleta kolorów RefectoCil Blonde Brow - pasta do rozjaśniana brwi
Efekt rozjaśniana brwi w zależności od czasu ekspozycji

Po upływie wyznaczonego czasu usuń pastę rozjaśniającą brwi za pomocą wacika kosmetycznego nasączonego RefectoCil Eye Make-Up Remover. A następnie dokładnie wyczesz brwi szczoteczką.

Ważne:
Jeśli zdecydujesz się na zastosowanie farby RefectoCil po wcześniejszym procesie rozjaśniania powinnaś być świadoma, że farbka bardzo szybko zmieni ich kolor. Włoski staną się bardziej chłonne, dlatego w zależności od pożądanego efektu zaleca się skrócenie czasu ekspozycji farby o ⅓ . Dodatkowo zalecamy ciągłą
obserwację.

Zobacz na filmie jak wykonać rozjaśnianie brwi z RefectoCil Blonde Brow

Pielęgnacja brwi po rozjaśnieniu

Tak jak po dekoloryzacji włosów, o brwi również należy odpowiednio zadbać. Jeśli brwi były poddane tylko rozjaśnieniu, po zabiegu należy używać RefectoCil Care Balm, który dzięki zawartym w nim bogatym w witaminy składnikom odżywi włoski i zadba o ich dobrą kondycję. Natomiast jeśli brwi były poddane rozjaśnianiu i koloryzacji zastosuj RefectoCil Styling Gel, który zapewni włoskom ochronę koloru
oraz odżywienie. A po upływie doby od zabiegów, koniecznie użyj RefectoCil Care balm jako intensywną kurację wzmacniającą i codzienną pielęgnację w domu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące rozjaśniana brwi

 • Czy można rozjaśniać brwi siwe?
  Jak najbardziej, pasta rozjaśniająca RefectoCil Blonde Brow świetnie sprawdza się do brwi siwych i białych.
 • Czy można wykonać rozjaśnianie brwi po koloryzacji farbką RefectoCil?
  Tak, przeciwwskazaniem jest koloryzacja henną naturalną.
 • Czy możliwy jest do uzyskania efekt rozjaśnienia brwi samą farbką RefectoCil?
  Niestety nie, nawet podczas nałożenia farby jaśniejszej od koloru brwi, nie uzyskamy jaśniejszego efektu na brwiach.
 • Co zrobić, gdy pasta ma zbyt suchą i gęstą konsystencję?
  W tym wypadku należy dodać do mieszanki kilka kropli aktywatora w kremie.
 • Czy możliwe jest rozjaśnienie bardzo czarnych brwi?
  Tak, pasta rozjaśni nawet najciemniejszy odcień naturalnych brwi.
 • Jak zniwelować czerwony pigment powstały w wyniku rozjaśnienia brwi?
  Zastosuj mieszankę RefectoCil 3.1 Light brown + 1.1 Graphite w proporcji 1:1. Nanieś ją na brwi i pozostaw na brwiach od 1 do 3 minut.
 • Czy pasty Blonde Brow można używać do rozjaśnienia rzęs?
  Nie. Produkt ten przeznaczony jest wyłącznie do rozjaśniania brwi.
 • Rozjaśnianie brwi pastą RefectoCil Blonde Brow należy wykonywać przed czy po zabiegu laminacji RefectoCil Brow Lamination?
  Nakładanie pasty Blond Brow nie jest zalecane bezpośrednio po laminowaniu. Należy odczekać co najmniej 1 dzień, przed zabiegiem, a także dokładnie oczyścić włoski przed zabiegiem.