Dostosuj koloryzację brwi i rzęs do typu urody

Typ urody można podkreślić między innymi poprzez odpowiedni wybór henny* brwi i rzęs

W środ wielu klientów w salonie kosmetycznym spotykamy takich ceniących sobie naturalność, ale także i stawiających na oryginalność. Osoby takie szybko rozpoznamy po stylu ubierania się, fryzurze czy stylu bycia. Niezależnie od tego jaki styl preferuje klient, ważne by oferując mu zabieg henny brwi i rzęs dobrze dobrać kolory. Dobrze czyli jak? Czym kierować się dobierając kolor henny brwi i rzęs? Oczywiście kluczową rolę będzie tu odgrywał typ urody.

 

Poniższa ilustracja prezentuje jak rozpoznać poszczególne typy urody i dobierać do nich kolory.

RefectoCil dostosowanie farby do typu urody

Podział na 4 typy urody – wiosna, lato, jesień i zima pozwala na wyodrębnienie cech charakterystycznych dla każdego z wizerunków. U przedstawicieli tych typów urody widać wyraźną dominację kolorystyczną chłodną lub ciepłą. Taka identyfikacja daje możliwość idealnego dopasowania barw brwi i rzęs ale także włosów, czy nawet elementów ubioru do danego klienta. Stosując się do tych zasad sprawimy, że klient będzie wyglądał zdecydowanie lepiej i dzięki temu będzie czuł się także pewniej.

Ciepłe odcienie pasują osobom o typie urody wiosna i jesień, natomiast osoby o typie urody lato i zima zdecydowanie lepiej wyglądają w bardziej stonowanych kolorach. Aby podkreślić walory osób o ciepłym typie urody dodaj odrobinę kasztan 4 lub czerwnień 4.1 do henny RefectoCil (patrz rysunek powyżej). U tych klientów należy także unikać niebieskich odcieni, które zupełnie nie będą tu współgrały. U przedstawicieli chłodnych typów urody powinno się stosować niewielką domieszkę grafitu 1.1 i unikać odcieni czerwonych.

Dobór henny RefectoCil dla ciepłych typów urody

 

Dobór henny RefectoCil dla chłodnych typów urody

Każdy klient z pewnością będzie zainteresowany informacją, do której grupy kolorystycznej należy. Warto więc poświęcić trochę czasu przed henną brwi i rzęs, aby pokazać i omówić z nim jego typ urody. Tak aby opuścił salon w pełni usatysfakcjonowany. Indywidualne konsultacje dla klientów to świetna inwestycja, ponieważ budują zaufanie i lojalność, które procentują przez lata.

Sprawdź możliwości kolorystyczne henny RefectoCil

*nazwa henna jest nazwa tradycyjną