Męskość współcześnie. Regulacja i henna brwi u mężczyzn.

Męskość współcześnie. Regulacja i henna brwi u mężczyzn

Nie tylko kobiety regulują brwi, również panowie coraz chętniej poddają się temu zabiegowi… a to jeszcze nie wszystko! Znacznie bardziej zaskakująca może być henna brwi u mężczyzn, która wciąż jest tematem nieco kontrowersyjnym. Wyobraźmy sobie jednak bujne, nieokiełznane brwi, które układają się we wszystkie strony. Pomimo swojej gęstości nie prezentują się najlepiej i niekoniecznie podkreślają męskie, wyraziste spojrzenie. Zarówno regulacja, jak też henna brwi u mężczyzn, to zabiegi, które w kilka minut zmienią wygląd całej twarzy.

Korekta naturalnego kształtu

U kobiet regulacja brwi oznacza nierzadko ich widoczne modelowanie. Zmieniamy ich grubość, a niekiedy też kształt, dzięki czemu spojrzenie, jak również cała twarz, zmienia swój charakter. U panów zabieg ten ma jednak nieco inny cel. Kształt brwi powinien pozostać taki, jaki natura im go nadała, ale delikatnie go korygujemy. Panowie w ten sposób mogą nadać swoim rysom łagodności, bardziej podkreślić spojrzenie, jak też „otworzyć” oko. Przy regulacji brwi u panów trzeba jednak zachować pewną powściągliwość, aby nie usunąć za dużo włosków. Zbyt cienkie nie będą wyglądały naturalnie, dodatkowo mogą pozbawić faceta jego męskości. Z kolei zbyt bujne i nieokiełznane nie prezentują się schludnie, mogą ponadto przeszkadzać i zaburzać proporcje twarzy.
Kierując się trendami prosto z wybiegów, postawmy więc na brwi gęste i lekko wyregulowane. Kształt brwi pozostawmy naturze, a przy pomocy kilku ruchów po prostu okiełznajmy te najbardziej buntownicze włoski.

Henna brwi u mężczyzn dla bardziej wyrazistego spojrzenia

Kolor brwi w znaczącym stopniu zależy od koloru włosów na głowie. Zdarza się jednak, że natura postanawia sobie z nas nieco zażartować i szatynowi podarować jaśniejsze brwi. Henna brwi u mężczyzn bardzo skutecznie rozwiązuje ten problem, zapewniając przy tym naturalny efekt. To barwnik, który od wieków wykorzystywany jest do barwienia ciała i włosów. Zabieg z kolei był jeszcze do niedawna przeznaczony wyłącznie dla pań. Kiedy jednak wygląd dla mężczyzn stał się równie ważny jak dla płci pięknej, wprowadzona została do kosmetycznych trendów henna brwi u mężczyzn. Dzięki ich przyciemnieniu możemy wyrównać kolor włosów na głowie oraz na łuku brwiowym. Ponadto spojrzenie staje się bardziej wyraziste, szczególnie jeżeli wcześniej zdecydujemy się na regulację brwi. Aby nie zdradzać nawet tak niewielkiej ingerencji w swój wygląd, koniecznie trzeba wybrać właściwy odcień henny.

Henna brwi u mężczyzn wykonywana jest tymi samymi kosmetykami, co u kobiet – RefectoCil

  • Czarny kolor pasuje właścicielom ciemnych i wyrazistych, nieco połyskujących włosów.
  • Na grafit mogą się zdecydować siwi panowie. Ale pamiętajcie także, że rafit dodany do innych kolorów ochładza je.
  • Naturalny brąz dedykowany jest oczywiście brunetom.
  • Jasny brąz przystojnym blondynom.
  • Faceci z włosami w kolorze mahoniowym lub miedzianym powinni zdecydować się na wariant Chestnut.
  • Doskonałym produktem może się także okazać pasta do rozjaśniania brwi – Blonde Brow.

Henna dla wrażliwych twardzieli

Panowie są gruboskórni? Tak, ale to nie oznacza, że ich skóra jest nie do ruszenia i nie ma ryzyko wystąpienia podrażnienia. Henna brwi u mężczyzn ze skórą skłonną do zaczerwienienia, swędzenia i pieczenia, szczególnie skórą mocno przesuszoną i naczynkową, powinna być wykonywana z wykorzystaniem produktów wzbogaconych o ekstrakty roślinne, jak RefectoCil Sensitive z ekstraktem z kasztanowca, zielonej herbaty i z krokosza. Ponadto cały proces aplikacji trwa zaledwie 3 minuty. Być może panowie zdecydują się spróbować samodzielnej koloryzacji…? Natura wie, co robi, ale nie wszystko, co stworzy jest doskonałe. Zawsze znajdziemy coś w swoim wyglądzie, co moglibyśmy poprawić i ulepszyć. Dlaczego mają mieć do tego prawo tylko panie…?

Zobacz jak szybko można nadać męskim brwiom odpowiedni kształt

*nazwa henna jest nazwą tradycyjną